Міноборони рф заявило про “здачу в полон” майже тисячі військових з Азовсталі

Міністерство оборони Росії повідомляє, що за добу “здалися в полон” 694 українських військових, що були заблоковані на “Азовсталі”. Серед них 29 поранених.

Від 16 травня, йдеться у повідомленні російського відомства у телеграмі, з “Азовсталі” вийшли 959 вояків, із яких 80 – поранені. 51 із них потребували стаціонарного лікування і їх доправили до лікарні у Новоазовську, що на території самопроголошеної ДНР.

Відомо, що на величезній території заводу перебували сотні українських захисників, включно із морськими піхотинцями, прикордонниками, бійцями Нацгвардії, територіальної оборони та полку “Азов”.

Впродовж останніх кількох тижнів вони єдині чинили спротив російській армії в Маріуполі – решта міста вже під російським контролем.

Точних даних про те, скільки ще людей може залишатися на “Азовсталі” немає.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що Києву відома точна кількість тих, хто вийшов з “Азовсталі”, і тих, хто залишився, але це є “конфіденційною інформацією”.

Українська влада називає вихід бійців з “Азовсталі” евакуацією і твердить, що згодом їх обміняють на російських полонених. Проте в росії та підконтрольній їй “ДНР” називають вихід здачею в полон.

А напередодні, коли на непідконтрольну Україні територію вирушили ще сім автобусів із українськими військовими, в російській Думі заявили що бійці “Азова” є “нацистськими злочинцями”, яких не можна обмінювати на полонених, а треба судити.

Рідні “азовців” висловлюють побоювання, чи зможуть українські бійці дожити до обміну, про який говорить українська влада.