росія обігнала Іран майже вдвічі за кількістю фігурантів санкцій

До середини травня росія обігнала Іран за кількістю фігурантів, включених до списків санкцій західних країн та їхніх союзників, у 1,8 разу, повідомив директор “Інтерфаксу” Володимир Герасимов у середу.

У списках санкцій США, ЄС, Великобританії та їх основних союзників частка російських осіб досягла 17%, свідчить статистика системи X-Compliance.

“Кількість російських компаній і громадян, повітряних і морських суден у списках санкцій іноземних держав зросла з середини лютого по 13 травня в 2,3 рази – з 1134 до 2588. У тому числі під найжорсткішими, так званими блокуючими санкціями знаходяться понад 2000 російських фігурантів “, – сказав Герасимов.

За “Правилом 50%”, яке застосовується в рамках списків санкцій OFAC (США), Євросоюзу та Великобританії, санкції поширюються і на компанії, не названі у зазначених списках санкцій безпосередньо, але якими його фігуранти володіють на 50 або більше відсотків. Станом на 21 лютого під ризиком поширення дії цього правила перебували 2347 російських компаній, 13 травня – 3278.