На виїзді з Херсонської області утворився багатокілометровий затор – омбудсмен

Тисячі автомобілів із дітьми, жінками та літніми людьми, які намагаються виїхати з населених пунктів Херсонської області, що перебувають під російською окупацією, у бік підконтрольної Україні території, не пропускають загарбники, повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

“Авто стоять по декілька діб, а виснажені люди страждають від нестачі їжі, води та відпочинку. Крім цього, існує постійна небезпека обстрілів окупантами. Днями рашисти відкрили вогонь по колоні автомобілів, що намагалася виїхати з міста. Від пострілу в голову загинув волонтер Антон Кушнір, який займався доставкою гуманітарних вантажів, оскільки неподалік проходить лінія фронту і постійно тривають бої”, – написала вона у телеграм-каналі.

Денісова наголосила, що дії військових рф є грубим порушенням статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, а вбивства мирного населення є воєнними злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

“Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення росії в Україну врахувати ці факти злочинів та порушень росії прав людини в Україні”, – закликала вона.