Гутцайт засудив підтримку президентом Федерації боксу України представника Росії

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт засуджує підтримку президентом Федерації боксу України Володимиром Продивусом представника Росії.

Гутцайт засудив підтримку президентом Федерації боксу України представника Росії     “13-14 травня в Стамбулі відбувся конгрес Міжнародної боксерської асоціації (IBA), на якому президентом IBA за спеціальною схемою був переобраний росіянин Умар Кремльов. Перед конгресом президент Нідерландської федерації боксу Борис ван дер Ворст ініціював листа до IBA, щоб обговорити можливість призупинення членства Російської Федерації боксу після публікації в соціальних мережах на підтримку президента Росії Володимира Путіна, російської політики та війни в Україні”, – йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства молоді та спорту.

Цей лист підписали представники восьми країн, за винятком представника України Володимира Продивуса.

“За день до виборів Бориса ван дер Ворста оголосили таким, що не має права балотуватися як кандидат, через “порушення статуту IBA”. Умар Кремльов був обраний без голосування та шляхом акламації, оскільки він був єдиним кандидатом. Того самого дня Володимира Продивуса призначили віцепрезидентом Ради директорів IBA. Результати виборів в IBA зараз оскаржуються у Спортивному арбітражному суді”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві наголошують, що міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт також засудив це рішення.

“Це вкрай неприйнятне рішення, особливо в той час, коли наша країна воює з Росією. Продивус, як представник України, має піти у відставку з цієї посади та засудити рішення конгресу! Більше того, відразу після повномасштабної російської агресії проти України Міжнародний олімпійський комітет (МОК) рекомендував всім Міжнародним спортивним федераціям вжити заходів і не допускати російських і білоруських спортсменів до виступів на міжнародному рівні або принаймні не допускати їхніх виступів під своїм прапором, гімном і назвою країни на міжнародних змаганнях. Ми, команда Міністерства молоді та спорту і я особисто, підтримуємо рекомендацію МОК і засуджуємо такі інциденти, як у IBA. Продивус вчинив цинічно і неприпустимо”, – цитує Гутцайта пресслужба.

Зокрема, в Мінспорту нагадують, що у червні 2019 року МОК призупинив визнання IBA Міжнародною федерацією, а також неодноразово висловлював своє занепокоєння щодо управління IBA та фінансової залежності IBA від російської державної компанії “Газпром”.