Австрія виступає проти виключення росії з усіх міжнародних спільнот

Австрія виступає проти виключення росії з усіх міжнародних спільнот. Країна вважає, що це унеможливить діалог між державами.

Про це відомо з інтерв’ю міністра іноземних справ Австрії Александера Шалленберга італійському виданню Corriere della Sera.

За його словами, країни, зокрема і європейські держави, повинні мати можливість діалогу, тому виключення будь-кого з міжнародних платформ стає загрозою для дипломатії.

“Було б некоректно виключати Москву з усіх майданчиків міжнародного діалогу… Австрія завжди була країною, яка вміла розмовляти з усіма. Відень є резиденцією ООН – єдиною в Європейському союзі, резиденцією ОБСЄ, яка є найважливішою платформою для контактів з росіянами та білорусами. Наші очікування були низькими, але якщо є можливість віч-на-віч з лідером поговорити про військові злочини, порушення міжнародного права, то варто спробувати”, – сказав Шалленберг.

Водночас він додав, що Австрія зберігає військовий нейтралітет, а не політичний. Тому країна підтримує всі заходи для економічного тиску на РФ, які були вжиті Євросоюзом. Глава МЗС нагадав, що Австрія підтримала попередні п’ять пакетів санкцій та зробить свій внесок у черговий.

Раніше Австрія поставила російському “Газпрому” ультиматум та заявила, що забере підземні сховища в Зальцбурзі.