Гаубиці M777 для України готові до відправлення

Міністерство оборони США в суботу, 21 травня, повідомило про готовність до відправки в Україну буксированих гаубиць M777 калібру 155 мм.

“155-мм гаубиці M777, що буксируються, закріплені для транспортування в Україну авіакомпаніями United States Air Force в рамках допомоги США в сфері безпеки”, – повідомила пресслужба міністерства у фейсбуці.

Як повідомлялося, в рамках нового пакета допомоги США “негайно почнуть перекидання” 18 буксированих гаубиць калібру 155 міліметрів і 18 тягачів для них, а також три радари контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36.

За наявними даними, озброєння доставляються на аеродром польського міста Жешув, розташованого за 90 км від кордону з Україною.

Новий пакет закладено в законопроєкт про надання додаткової допомоги Україні на суму $40 млрд, схвалений Сенатом Конгресу США, про що в четвер оголосив президент США Джо Байден.

Раніше США вже передали Україні 90 гаубиць M777, що дозволяють ЗСУ сформувати п’ять артилерійських дивізіонів, близько 190 тис. снарядів до них, а також 121 тактичний ударний безпілотник Phoenix Ghost.

Загалом із моменту вторгнення Росії в Україну 24 лютого США направили Україні військову допомогу на суму $3,9 млрд.