Литва повністю припинила імпорт російських енергоносіїв

Литва в неділю, 22 травня, припинила імпортувати електрику з Росії.

Напередодні біржовий оператор Nord Pool вирішив призупинити торгівлю російською електроенергією групи компаній “Інтер РАО”, яка є єдиним імпортером із РФ до країн Балтії, пише DW.

Генеральний директор литовського оператора системи передачі електроенергії Litgrid Рокас Масюліс повідомив, що потреби країни будуть задовольнятися місцевими електростанціями та імпортом від стратегічних партнерів із країн Європейського Союзу через міжмережеві з’єднання зі Швецією, Польщею та Латвією.

Відтепер, з 22 травня, в Литві не буде ні російського газу, ні нафти, ні електроенергії. “Це дуже важливий рубіж не тільки на шляху Литви до енергетичної незалежності, а й вираження нашої солідарності з Україною. Ми повинні припинити фінансування російської військової машини”, – наголосив міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс.

За його словами, говорити про повну енергетичну незалежність Литви можна буде лише тоді, коли країна зможе не тільки задовільняти свої потреби в електриці місцевою зеленою енергетикою, а й стане країною-експортеркою.