ЄС затвердив ще 500 млн. євро військової допомоги Україні

Рада ЄС схвалила виділення Україні четвертого траншу допомоги з Європейського фонду миру  у розмірі 500 млн. євро, які дозволять ЄС підтримати українську армію озброєнням.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Ради ЄС.

Після прийняття трьох траншів військової підтримки на загальну суму 1,5 млрд. цього року четвертий транш додасть до них 500 млн. євро, внаслідок чого загальна сума становитиме 2 млрд. євро.

Обсяг обладнання, яке буде надано у рамках нового пакету підтримки, відповідає поточним пріоритетам, заявленим урядом України, повідомила прес-служба.

“З цими 500 млн євро ЄС виділив загалом 2 млрд євро на підтримку постачання військової техніки для Збройних сил України державами-членами ЄС”, – заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

За його словами, ця підтримка – “лише частина зусиль Європи, спрямованих на те, щоб допомогти Україні захистити себе”. “ЄС та його держави-члени сповнені рішучості продовжувати справу до кінця”, – запевнив Боррель.

З нового траншу 490 млн. євро передбачено на військову техніку, призначену для завдання летальних ударів в оборонних цілях, а також 10 млн. євро, призначені для покриття витрат на надання обладнання та предметів поставки, таких як засоби індивідуального захисту, аптечки першої допомоги та паливо.

13 травня Жозеп Боррель заявив, що ЄС може надати Україні додаткову військову допомогу на суму 500 млн євро.

Вперше Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ 27 країн-членів ЄС 27 лютого узгодила рішення про надання Україні летальної зброї в рамках пакету підтримки у розмірі 450 млн євро. Після того відповідну допомогу було подвоєно, а згодом потроєно.