ОБСЄ на прохання “Нормандської четвірки” розробить концепцію місії щодо підтримання безпеки на виборах на Донбасі – Штайнмаєр

“Нормандська четвірка” попросила ОБСЄ до кінця березня розробити концепцію відправлення в Україну міжнародної місії, яка підтримуватиме сторони конфлікту в питаннях гарантування необхідної безпеки виборів на Донбасі, повідомив глава міністерства закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр.

“Ми провели тут у Парижі знову дуже важкі, навіть суперечливі дискусії. І, чесно кажучи, ми не можемо бути задоволені – ні ситуацією на місці, ні результатами на сьогодні”, – сказав Ф.-В.Штайнмаєр після зустрічі в четвер.

Як повідомляє прес-служба МЗС Німеччини, за словами федерального міністра, конкретним результатом переговорів стали домовленості про те, що відведення важких і легких озброєнь має бути завершено, і це має підтвердити СММ ОБСЄ. Також погоджено графік і принципи розмінування у 12 пріоритетних місцевостях.

Глава МЗС Німеччини зазначив, що незважаючи на те, що сторони добилися прогресу у сфері безпеки, в усіх інших питаннях, особливо в політичних, прогресу немає.

Зокрема, інтенсивно обговорювалися компроміси щодо законодавства для місцевих виборів. “Абсолютно очевидно, що ці вибори не може бути відкладено, оскільки вони є основною передумовою для досягнення прогресу в політичному процесі”, – сказав Ф.-В.Штайнмаер.

Він розповів, що після 32 засідань робочої підгрупи тристоронньої контактної групи “позиції сторін, як і раніше, далекі одна від одної”, і висловив сподівання, що найближчими тижнями угоду таки буде досягнуто.

“Врешті, ми обговорили безпеку виборів. Це є ключовою вимогою – без безпеки не може бути ніяких виборів. Ми звернулися до ОБСЄ розробити до кінця березня концепцію для розгортання міжнародної місії, яку підтримали б протиборчі сторони, в підготовці необхідної безпеки”, – зробив висновок Ф.-В.Штайнмаєр.

За словами глави німецького МЗС, після багатогодинних переговорів у Парижі під час 11-ї наради міністрів закордонних справ у “нормандському форматі” можна сказати, що “немає нічого простого, кожен крок у Мінському процесі важкий”, оскільки кожна деталь франко-німецьких пропозицій щодо врегулювання жорстко обговорюється Росією та Україною.

При цьому у глави німецького зовнішньополітичного відомства іноді складалося враження, що Москва і Київ ігнорують серйозність ситуації і той факт, що учасники переговорів перебувають під великим тиском, щоб реалізувати Мінські домовленості, “інакше ми ризикуємо втратити легітимність і довіру до наших зусиль”.

“Кінець кінцем, сторони, а також Київ та Москва мають вирішити, чого вони хочуть – щоб конфлікт продовжував тліти, з постійними спалахами ескалації конфлікту, чи, нарешті, піти на жорсткі рішення та компроміси, які необхідні для успіху Мінського процесу”, – сказав міністр.

Ф.-В.Штайнмаєр наголосив, що відновлення обстрілів загрожує відновленням військової та політичної ескалації, які можуть підірвати будь-які подальші спроби здійснення Мінських угод.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.