Amazon допомагає убезпечити від війни 10 петабайтів українських даних Amazon

Amazon Web Services (AWS) допомогла перенести на безпечні сервери у “хмару” понад 10 петабайтів даних від українських державних органів та українських підприємств і компаній для захисту від російських військ, йдеться у повідомленні компанії.

Там нагадали, що до війни в Україні було заборонено зберігати дані на серверах поза межами країни. Проте за тиждень до початку російського вторгення український парламент дозволив зберігати дані у хмарних сервісах.

Там розповіли, що 24 лютого, у день початку російського вторгнення, представники AWS зустрілися із українськими урядовцями, і домовилися про “перевезення” даних низки державних органів та банків у спеціальних накопичувачах інформації – AWS Snowball devices, – щоб “зберегти інформацію та передати її до хмарного сховища”.

За повідомленням Amazon, вже за два дні від початку війни, у суботу 26 лютого, обладнання було у польському Кракові, а наступного дня – в Україні. Це дозволило створити “кістяк” критично важливих даних і захистити його під час війни.

За повідомленням Amazon, загалом за час війни на зберігання у хмарних сервісах компанії надійшло 10 петабайтів (10 мільйонів гігабайтів) даних від 27 міністерств і відомств, 18 університетів, а також від десятка приватних компаній, – “і дані продовжують надходити”. Серед них, наприклад, дані Земельного кадастру та ПриватБанку. Очікується, що вже незабаром у “хмарі” Amazon зберігатимуться дані 61 українських суб’єктів.