Київстар отримав дозвіл на тестування технології LTE 2300-TDD

Національний телеком оператор почав використовувати у тестовому режимі технологію мобільної передачі даних LTE 2300-TDD.

Завдяки новій мобільній технології компанія планує збільшити пікову швидкість передачі даних і розвивати послуги зв’язку в регіонах, де дата-трафік стрімко зростає

У другому кварталі 2022 національний телеком регулятор (НКЕК) виділив трьом мобільним операторам для тимчасового використання додаткові смуги радіочастот у діапазоні 2100 МГц (по 5 МГц кожному) для збільшення ємності діючих мереж 3G, або покращення радіопокриття мереж LTE/4G. Нещодавно телеком регулятор також надав дозвіл компанії “Київстар” тимчасово (на період дії військового стану) підключити радіообладнання в діапазоні 2300 МГц. Завдяки цьому компанія планує збільшити ємність мобільної мережі на прикордонних територіях і в містах, до яких під час війни мігрувала велика кількість мешканців з інших регіонів країни. Зокрема, за аналітичними даними Київстару, після 24 лютого 2022 понад 4 млн абонентів переїхали на Захід України.

Як прокоментував президент Київстару Олександр Комаров, “стабільна робота телеком мереж допомагає наближати перемогу. Ми вдячні керівництву країни і керівництву галузі за всебічну підтримку і створення нових можливостей для забезпечення більш стійкого та надійного мобільного зв’язку для громадян України, державних структур і бізнесу, що є нашим першочерговим завданням в умовах воєнного стану”.

Особливістю нової мобільної технології є те, що прийом і передача даних здійснюється на тих самих частотах. Це дозволяє оператору більш ефективно управляти пропускною спроможністю мережі. “Пікова” швидкість мобільної передачі даних за технологією LTE 2300- TDD при ширині смуги частот 40 МГц може досягати 600 Мбіт/с в ідеальних радіо умовах.

Для клієнтів використання нової мобільної технології означає більш якісні послуги мобільного інтернету в місцях високої концентрації трафіку, якісну трансляцію потокового відео, більше можливостей для здійснення фінансових операцій в онлайн режимі, швидкий запуск “дистанційних робочих місць”, та ін.

Перші базові станції, що працюють за новою технологією, вже встановлено у Тернополі – “Наразі ми включили в Тернополі перші дві з трьох базових станцій LTЕ 2300 TDD, – коментує Олександр Комаров. – Але хочемо розвивати нову технологію по всій усій Україні і до кінця поточного року плануємо встановити 100 таких базових станцій”.

Розвиток в Україні нових мобільних технологій став можливим завдяки сприянню державних відомств – це Національний Регулятор (НКЕК) та Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ), Міністерство цифрової трансформації, Держспецзв’язку. Також активну допомогу в реалізації цього проекту беруть зарубіжні постачальники обладнання радіо мереж – компанії Ericsson, Huawei, Nokia, ZTE.

Довідка про Київстар:

Київстар – найбільший український оператор електронних комунікацій, що станом на березень 2022 року обслуговував 26 млн абонентів мобільного зв’язку і понад 1 млн абонентів “Домашнього інтернету”. Компанія надає послуги на основі широкого спектру мобільних і фіксованих технологій, у тому числі 4G. На сьогодні понад 90% населення України проживає у зоні мережі LTE. Київстар. Компанія забезпечує найвищу поміж мобільних операторів України середню швидкість передачі даних у мережі мобільного зв’язку, що підтверджується дослідженнями Speedtest від Ookla.

Клієнтам компанії доступні можливості мобільного, фіксованого зв’язку та інтернету, конвергентні рішення, а також інноваційні послуги Big Data, IoT, Cloud solutions, мобільні фінансові послуги, цифрове ТБ та ін. Акціонери Київстар – міжнародна Група VEON, головний офіс в Нідерландах. Акції Групи знаходяться на фондових біржах NASDAQ (Нью-Йорк) та Euronext (Амстердам). Київстар 24 роки працює в Україні та визнаний як найбільший платник податків на телеком ринку, кращий роботодавець та соціально відповідальна компанія.