Байден: Зеленський не хотів чути про напад путіна

Президент США Джо Байден стверджує, що до початку російського повномасштабного вторгнення до України його український колега Володимир Зеленський “не хотів чути” застереження з Вашингтона щодо майбутнього нападу РФ.

“Я знаю, що багато людей вважали, що я перебільшував”, – зазначив Байден журналістам у п’ятницю у Лос-Анджелесі, повідомляє AFP.

“Але я знав, що ми маємо дані, щоб довести (цю оцінку щодо майбутнього нападу РФ. – Ред.)”, – додав він. За його словами, тоді не було сумнівів, що Володимир Путін нападе на Україну, а Зеленський “не хотів чути цього, не хотіли цього й багато інших людей”. “Я розумів, чому вони не хотіли цього чути, але він (Путін. – Ред.) зайшов (на територію України. – Ред.)”, – зауважив американський президент.

Речник Зеленського Сергій Никифоров вирішив відповісти американському президенту.

“Фраза “не хотів чути” ймовірно вимагає уточнення. До того ж, якщо пам’ятаєте, президент України закликав партнерів запровадити пакет превентивних санкцій, щоб спонукати Росію до відведення військ та деескалації ситуації. І тут уже можна сказати, що наші партнери “не хотіли нас чути”, – сказав Никифоров в коментарях українським ЗМІ.