Єврокомісія представила план відновлення дії Шенгену

Єврокомісія розробила детальний покроковий план щодо відновлення у повному обсязі дії Шенгенської системи та скасування запроваджених у окремих країнах контролю на національних кордонах. Про це йдеться у повідомленні на сайті Єврокомісії, опублікованому в п’ятницю, 4 березня.

За підрахунками Єврокомісії, втрати від скасування безконтрольного пересування в межах Шенгенської зони обійдуться країнам ЄС загалом у суму від п’яти до 18 мільярдів євро щорічно. “Наша мета – скасувати будь-який контроль на внутрішніх кордонах настільки швидко, наскільки це можливо, і не пізніше грудня 2016 року”, – заявив віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс.

Єврокомісар з питань міграції Дімітріс Аврамопулос пояснив, що, по-перше, слід зупинити логіку пропуску шукачів притулку до тієї країни, в яку вони хочуть потрапити. “Держави-члени повинні надавати доступ для шукачів притулку, але відмовляти у в’їзді тим, хто хоче лише транзитом перетнути територію країни”, – уточнив Аврамопулос. За його словами, другим головним моментом плану є налагодження ефективного захисту зовнішніх кордонів. План вимагає надання Греції негайної допомоги у захисті кордонів, а також 100-відсоткової реєстрації всіх новоприбулих.

Як повідомлялося, низка країн запровадили на своїх кордонах контроль і різноманітні обмеження, зокрема на пропуск біженців, задля зменшення потоку шукачів притулку на свої території.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.