Бойовики “ДНР” судили корейця з лав ЗСУ, який “втік”

Незвичайна ситуація сталася з заявою бойовиків “ДНР” про те, що вони судитимуть громадянина Республіки Корея за участь у боях на боці України.

Спочатку Интерфакс процитував представницю бойовиків “ДНР” Наталю Ніконорову так: “Зараз готується вирок, наскільки нам відомо, щодо найманця із Південної Кореї, це їхній громадянин, який воював на боці Збройних сил України”.

З цієї цитати не було зрозуміло, що Ніконорова має на увазі під “готується вирок”, тому що традиційно готуватися має обвинувальний висновок, а вирок ухвалює суд.

Проте за кілька годин Ніконорова заявила в ефірі каналу російського пропагандиста Соловйова, що суд над корейцем відбудеться не на підконтрольній “ДНР” території, а саме в Південній Кореї.

На уточнювальне запитання вона відповіла: “Суд готується в самій Південній Кореї, бо він втік. Нібито, за публічними повідомленнями, він розчарувався в ідеях, за які воюють Збройні сили України, і повернувся на батьківщину, проте, його вчинок розкрили і він підлягає суду”.

Наразі не зрозуміло, звідки у Никонорової інформація про те, у чому кореєць нібито розчарувався, а також про суд над ним.

Раніше так званий суд бойовиків “ДНР” засудив двох громадян Британії та громадянина Марокко до страти. Усі троє брали участь в обороні Маріуполя та в боях за завод “Азовсталь”, після чого здалися російським військовослужбовцям.

Бойовики “ДНР” називали їх “найманцями”, хоча ці люди уклали офіційні контракти зі збройними силами України ще до початку війни та постійно проживали в Україні. Британія та Україна назвали вирок нелегітимним.