На берег в Італії зійшли понад 400 врятованих у Середземному морі біженців

Понад 400 врятованих у Середземному морі біженців висаджено на берег в Італії.

“Ми раді, що вони на суші”, – заявила у суботу, 11 червня, у Twitter неурядова організація Sea Watch.

Активісти розкритикували дії італійської влади, заявивши, що пройшло три доби, перш ніж борт корабля Sea Watch 3 в сицилійському порту Поццалло змогли залишити всі люди, що знаходилися на ньому.

Екіпаж Sea Watch 3 в ході шести рятувальних рейсів 2-6 червня підняв на борт близько 300 людей, що знаходилися у відкритому морі.

У четвер, 9 червня, рятувальники отримали дозвіл зайти до порту Поццалло. Крім того, на берег зійшли 92 біженці, врятовані командою корабля Mare Jonio, який належить організації Mediterranea Saving Humans.

З початку 2022 року у Середземному морі загинуло понад 800 біженців
У Середземному морі немає державних рятувальних місій. Допомогою біженцям, які намагаються дістатися Європи, займаються приватні організації. Влада Мальти вже кілька років не дозволяє рятувальним кораблям заходити до її портів. В Італії отримання такого дозволу займає часто багато днів.

За даними Міжнародної організації з міграції (IOM), з початку поточного року загинули або зникли безвісти не менше 817 людей, які намагалися перетнути Середземне море. З урахуванням незареєстрованих випадків цей показник, ймовірно, набагато вищий.