Україна пропонує Вашингтону постачати їй газ через ленд-ліз – ЗМІ

Україна розглядає варіант угоди з Вашингтоном про постачання американського скрапленого природного газу через процедуру ленд-лізу.

Про це повідомив американський журнал Foreign Policy.

“Українські топ-менеджери у сфері енергетики пропонують Вашингтону та іншим західним столицям безліч потенційних рішень для забезпечення постачання на майбутню зиму та збільшення внутрішнього виробництва”, – пише видання, передає ВВС.

“Це включає забезпечення міжнародного фінансування для закупівлі природного газу у великих експортерів на Близькому Сході та Північній Африці, розробку альтернативних маршрутів постачання та можливу угоду з Вашингтоном про імпорт зрідженого газу з США за ленд-лізом“.

За інформацією видання, гендиректор “Нафтогазу” Юрій Вітренко минулого тижня заявив у Вашингтоні, що Україні необхідно 8 млрд. доларів для імпорту 6 млрд. кубометрів газу до настання зими.

“У США є дуже чіткий мандат на надання необхідної допомоги Україні. Ми хочемо структурувати його розумним чином, щоб не було жодного тягаря для американських платників податків”, – цитує Вітренка Foreign Policy.