Франція, Німеччина, Італія та Румунія підтримують негайне надання Україні статусу кандидата в ЄС

Франція, Німеччина, Італія та Румунія виступають за негайне надання Україні статусу кандидата в члени Європейського союзу.

Про це заявив французький лідер Еммануель Макрон.

Офіційний представник ЄК Ерік Мамер раніше заявив, що Єврокомісія 17 червня обговорить надання Україні статусу країни-кандидата на вступ до Євросоюзу.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що статус кандидата в члени Європейського Союзу для України може історично посилити свободу в Європі та стати одним із ключових європейських рішень ХХІ століття.

“Головним проявом нашої сильної та спільної позиції може стати підтримка нашої інтеграції в ЄС. Сам хід Європи довів правильність позитивної відповіді на українське прагнення. Статус кандидата у члени ЄС може історично посилити свободу в Європі та стати одним із ключових європейських рішень першої третини ХХІ століття. Я вірю, що це рішення стане нашим сильним історичним успіхом”, – заявив Зеленський.

За його словами, в Україні розуміють, що шлях до ЄС – це шлях, а не один крок.

“Але на цьому шляху має бути початок. І ми готові працювати так, щоб наша держава трансформувалася в повноправного члена ЄС. І українці вже заслужили на право стати на цей шлях і отримати цей статус кандидата”, – додав він.