Військові витрати України сягають 5-6 мільярдів доларів щомісяця

Влада України змушена витрачати щомісяця до 5-6 млрд доларів, щоб “впоратися з цією війною”, заявила глава Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер під час публічного ток-шоу “Шлях вперед” (The Way Forward), де вона відповідала на запитання президента Групи Світового банку Девіда Малпасса.

За словами Пауер, це “приголомшливі” витрати, і навіть тих 7,5 млрд. доларів, які адміністрація США готується виділити як допомогу Україні, не вистачить, щоб покрити викликані війною витрати.

“Ми знаємо, що цих грошей не вистачить, ми знаємо, що надалі буде потрібна ще більша пряма бюджетна підтримка”, – наголосила керівниця USAID.

Говорячи про проблеми, пов’язані із довгостроковими наслідками війни Росії проти України, Малпасс і Пауер обговорили загрози для глобальної продовольчої безпеки.

За словами Пауер, Путін “перетворює на зброю продовольство і гуманітарну допомогу, використовуючи їх як інструмент війни в Україні, перетворює на зброю глобальний голод і використовує дезінформацію, намагаючись переконати країни, що розвиваються, що причиною їхніх проблем з продуктами харчування є санкції (західних країн проти РФ). . – Ред.)”, а не дії самої Росії, що включають блокаду українського продуктового експорту.

У квітні Світовий банк прогнозував падіння ВВП України на 45,1% порівняно з попереднім роком. Війна та викликане їй переміщення осіб здатні суттєво позначитись на показниках бідності в Україні. Частка населення країни, що живе за межею бідності (для країн із порівнянними доходами цей поріг становить 5,5 долара США на день), загрожує різко зрости – з 1,8 до 19,8 відсотка, попередив Світовий банк.