В Україні пропонують перейменувати Національну музичну академію імені Чайковського

На сайті Кабінету Міністрів України зареєстрували електронну петицію із пропозицією перейменувати Національну музичну академію імені Чайковського, розташовану в центрі Києва на Майдані Незалежності.

“Чайковський писав музику на замовлення російських імператорів, які нищили Україну, забороняли українську мову та український театр”, – обґрунтовує свою пропозицію автор петиції – випускник музичної академії України Богдан Дем’яненко. При цьому автор наголошує, що нині музика Чайковського стала візитівкою путінської Росії, і у світовій свідомості асоціюється лише з Росією. У тексті петиції запропоновано низку нових варіантів назв академії на честь українських композиторів, серед яких Артемій Ведель та Борис Лятошинський.

Станом на 22 червня ініціативу підтримали трохи більше 1325 осіб, з необхідних для розгляду 25 тисяч голосів.

У самому навчальному закладі виступають за збереження назви. Так, на засіданні 16 червня Вчена ради Академії наголосила на небезпеці маніпулювання іменем Чайковського, як імперським наративом, і на важливості доводити всьому світу приналежність Чайковського до України.

Своєю чергою голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович підтримав ідею переіменування музичної академії. За його словами, Чайковський чітко “ідентифікував себе як російський композитор”, і “увесь світ про це знає”. “Академія точно має носити якусь іншу назву. Назву, яка відсилатиме до власної історії, мелосу і музичної традиції, а не за інерцією тягнутиме рішення сталінських комуністів”, – написав він 22 червня у Facebook.