Байден закликав Конгрес скасування податку на бензин

Президент Джо Байден закликав до тримісячного призупинення дії федерального податку на бензин для боротьби з рекордним зростанням цін на пальне, проте багато законодавців, включаючи представників Демократичної партії, припускають, що ця вимога може ніколи не бути виконана.

Американські сім’ї, які стали платити набагато більше за бензин, заслуговують на певну фінансову допомогу, сказав Байден, закликавши Конгрес до дій, зазначивши при цьому, що одного призупинення дії податку в розмірі 18,4 цента за галон недостатньо.

“Я повністю розумію, що одні тільки податкові канікули не вирішать проблему, але вони принесуть сім’ям негайне полегшення, просто невеликий перепочинок, у міру того, як ми продовжуємо працювати над зниженням цін у довгостроковій перспективі”, – сказав Байден.

Президент також закликав штати тимчасово призупинити стягування податків на пальне, які за своєю величиною часто перевищують федеральну ставку.

Він також попросив великі нафтові компанії запропонувати ідеї з приводу того, як відновити бездіючі нафтопереробні потужності під час майбутньої зустрічі з міністром енергетики Дженніфер Гренхолм. Зустріч має відбутися сьогодні.

Адміністрація заявляє, що основними причинами високих цін на бензин є наслідки російського вторгнення в Україну та дії нафтових компаній, які отримують надхмарні прибутки через зростання попиту на бензин. Глави кількох нафтових компаній заявили, що адміністрація Байдена несправедливо звинувачує галузь у зростанні цін.

На думку деяких економістів, податкові канікули на бензин навряд чи знизять загальний рівень інфляції та можуть зашкодити ініціативам Байдена в галузі екологічно чистої енергетики та інфраструктури.

Скасування федерального податку на бензин у розмірі 18,4 цента за галон та податку на дизельне паливо у розмірі 24,4 цента вимагатиме дозволу Конгресу.

Законодавці від обох партій висловили незгоду із зупиненням дії податку. Деякі демократи, у тому числі речник Палати представників Ненсі Пелосі, стурбовані тим, що нафтові компанії та роздрібні торговці можуть привласнити собі більшу частину заощаджень.

Байден попросив Конгрес призупинити дію податку на паливо до вересня, щоб знизити ціни під час літнього автомобільного сезону у США. Цей крок обійдеться Довірчому фонду шосейних доріг приблизно 10 млрд доларів у вигляді недоотриманих доходів, але його можна компенсувати за рахунок інших статей бюджету зі зростанням податкових надходжень та скорочення дефіциту у зв’язку з пандемією.

«Усі ті республіканці в Конгресі, які сьогодні критикують мене за високі ціни на бензин в Америці: ви зараз кажете, що ми були неправі, коли підтримували Україну? Ви кажете, що ми були неправі, виступаючи проти Путіна? Ви кажете, що нам краще мати нижчі ціни на бензин в Америці та Європу в їжакових рукавицях Путіна? Я так не думаю», – сказав Байден, звертаючись до представників Республіканської партії, які звинувачують його адміністрацію у зростанні цін на пальне напередодні проміжних виборів до Конгресу.