Лідери G7 та НАТО посилять тиск на росію

Лідери країн «Великої сімки» і альянсу НАТО наступного тижня зберуться разом, щоб виробити нові способи посилення тиску на росію у зв’язку з війною в Україні, що триває, підкресливши при цьому своє занепокоєння з приводу Китаю, заявили високопоставлені представники адміністрації США.

Президент Джо Байден у суботу вилетить з Вашингтона, щоб зустрітися з лідерами країн G7 на півдні Німеччини, а потім вирушить до Мадриду на саміт, на якому НАТО погодить нові зобов’язання щодо розміщення збройних сил, а Вашингтон оголосить про кроки щодо зміцнення європейської безпеки.

За словами офіційних осіб, включення лідерів Австралії, Японії, Південної Кореї та Нової Зеландії до роботи саміту НАТО було спрямоване на те, щоб показати, що війна в Україні не відвернула увагу західних країн від Китаю.

Очікується, що лідери G7 також розглянуть економічні дії Китаю, який останніми роками поводиться ще агресивніше, сказав один із співробітників адміністрації.

«Війна Росії проти України активізувала наші партнерські відносини у всьому світі, — зазначило джерело. – Це також свідчить, що Україна не змушує нас відводити погляд від Китаю. Насправді, якраз навпаки».

Нова стратегічна концепція, яку мають схвалити лідери НАТО, буде спрямована на усунення загроз, які виникають як від Росії, так і від Китаю, сказав представник Білого дому.

Президент України Володимир Зеленський виступить на обох зустрічах у віртуальному форматі. Він розповість про військові плани Києва та озвучить допомогу в галузі безпеки, яка необхідна його країні для боротьби з Росією, заявили представники адміністрації.

Байден проведе двосторонню зустріч із канцлером Німеччини Олафом Шольцем, чия країна цього року головує у G7, а також зустрінеться у Мадриді з президентом Іспанії Педро Санчесом та королем Іспанії, повідомили офіційні особи.

Джерела не підтвердили плани проведення двосторонньої зустрічі між Байденом і президентом Туреччини Тайіпом Ердоганом, який блокує плани Фінляндії та Швеції щодо вступу до НАТО, але один із співрозмовників сказав, що Вашингтон упевнений, що побоювання Туреччини будуть враховані і консенсус може бути досягнутий.