Радник Кирила Тимошенко потрапив в списки “Миротворця”

Троє росіян (кінцеві бенефіціари російського 1XBet), які зараз проживають на Кіпрі, і Борис Баум, який в умовах війни допоміг їм отримати ліцензію на діяльність в Україні, потрапили на сайт «Миротворець».

У Банкової новий фаворит. Що робить в Україні “лужніковський” Борис Баум | Politerno

Раніше вони стали фігурантами скандалу із видачею 1XBet ліцензії в Україні, передає Прямий.

Кінцеві власники букмекерської корпорації з російським корінням 1XBet Роман Семіохін, Сергій Каршков та Дмитро Казорін, а також Борис Баум з української Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей потрапили до реєстру сайту «Миротворець».

Бенефіціарів 1XBet звинуватили у фінансуванні російської військової агресії та тероризму, а Баума – у свідомій участі у дестабілізації фінансово-економічної ситуації в Україні. Крім того, всіх чотирьох звинуватили у відмиванні злочинних грошей.

Згідно з розслідуванням, 1XBet, незважаючи на своє походження, легалізувалася в Україні, в розпал російсько-української війни вже після 24 лютого.

InformNapalm звинуватив у лобіюванні 1XBet Бориса Баума, – першого заступника голови консультаційно-експертної ради Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей, якого розслідувачі називають сірим кардиналом азартних ігор в Україні.

Розслідувачі також встановили зв’язок Баума з великим російським політиком та бізнесменом – заступником голови Держдуми РФ та спецпредставником Володимира Путіна Олександром Бабаковим. Раніше він був відомий, як представник угрупування «Лужніковські». Зв’язок Баума та Бабакова простежувалася через структури російсько-української групи VS Energy, де Баум працював топ-менеджером. Її до 2021 року контролювали російські бізнесмени Олександр Бабаков, Євген Гінер та Михайло Воєводін.

VS Energy в Україні контролює частину енергокомпаній. Це «Житоміробленерго», «Закарпаттяобленерго», «Кіровоградобленерго», «Херсонобленерго», «Рівнеобленерго», «Чернівціобленерго» та «Хмельницькобленерго».

Крім того, Борис Баум є позаштатним радником заступника керівника Офіса президента Кирила Тимошенка.

Фонд Баума став розпорядником грошей на боротьбу з коронавірусом.