Європарламент підтримав надання Україні, Молдові статусу кандидатів в ЄС

У четвер, 23 червня, Європейський парламент ухвалив резолюцію на підтримку надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до Євросоюзу.

Резолюцію підтримали 529 євродепутатів, проти – 45, утрималися – 14.

Європарламент ухвалив резолюцію про статус кандидата ЄС для України

Парламент ЄС підкреслив, що не може бути “прискореної процедури” вступу до ЄС, оскільки для цього необхідно виконати всі критерії членства, а сам процес повністю залежить від ефективної реалізації реформ. Тому резолюція закликала владу України, Молдови та Грузії “недвозначно продемонструвати політичну рішучість реалізовувати європейські амбіції їхніх народів”.

“Однозначна і сильна позиція від Європарламенту. Сьогодні Європейська Рада має надати статус кандидата Україні та Молдові і такий же шлях для Грузії. Це покаже лідерство, рішучість і бачення в контексті війни Росії проти України”, – повідомила президентка Європарламенту Роберта Метсола.

Раніше, Єврокомісія рекомендувала надати Україні кандидатство. Але Україні доведеться виконати сім вимог щодо реформ у різних сферах. Якщо вона цього не зробить, статус кандидата заберуть.

Відповідно до цих вимог Україна має:

  • впровадити законодавство щодо процедури відбору суддів Конституційного суду;
  • завершити відбір кандидатів у члени Вищої ради юстиції та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
  • посилити боротьбу з корупцією, призначити нових керівників Спеціальної антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро;
  • забезпечити відповідність законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам FATF;
  • запровадити антиолігархічний закон;
  • ухвалити закон про ЗМІ, який наблизить Україну до європейського законодавства;
  • завершити реформу законодавства щодо захисту нацменшин.