Війна Путіна є спланованим геноцидом – Помпео

Ексдержсекретар США Майк Помпео заявив, що війна Росії проти України є спланованим геноцидом, що має за ціль створити нову Російську імперію, за типом колишнього СРСР.

“Незаконна, наступальна війна Путіна являє собою спланований геноцид, тобто умисне знищення народу, як це було визначено в Статуті ООН в 1948 році”, – сказав Помпео під час виступу в Інституті Хадсона у Вашингтоні.

На його думку, в плани Володимира Путіна також входить захоплення енергоресурсів на території колишніх радянських республік та подальше нав’язування російських умов у енергетиці.

Це призведе до великих економічних втрат для США та всього світу, сказав Помпео.

За його словами, запобігти такому розвитку подій можна лише в один спосіб: не допустити, щоб Росія встановила контроль над Донбасом, і запропонувати всесторонню допомогу Україні.

“У Америки на збереженні перебувають великі запаси танків “Абрамс”, значна частка може бути негайно підготовлена для відправлення в Україну”, – сказав він.

Він також закликав надати Києву системи ППО Patriot американського виробництва, зазначивши, що нинішніх систем С-300 радянської епохи недостатньо.

Помпео підтримав формування “нового глобального альянсу за свободу, який міг би протидіяти як російській, так і китайській агресії”, і створення нової архітектури безпеки з опорними точками в Україні, Ізраїлі й Тайвані.

Він відкинув ідею про те, що умиротворення Москви здатне принести хоч якусь користь. “Солідарність всередині НАТО має першорядне значення. Німеччина і Франція не мають рахуватися з жодними побажаннями Кремля”, – сказав він.

Майк Помпео – республіканець. Він був держсекретарем в адміністрації Дональда Трампа в 2018-2021 роках. Недавно він натякнув, що розмірковує над тим, щоб висунути свою кандидатуру від Республіканської партії на посаду президента США в 2024 році.