Брюссель та Осло домовилися про нарощування постачання норвезького газу до країн ЄС

Євросоюз і Норвегія домовилися про співпрацю з метою збільшення постачання газу до 27 країн ЄС у ситуації скорочення постачання газу з Росії.

Нагадаємо, що Норвегія – найбільший виробник газу у Західній Європі.

Як констатував Брюссель у поширеній у четвер заяві, 12 країн, що входять до складу ЄС, зіткнулися зі скороченням газових ресурсів газу після того, як Росія минулого тижня скоротила обсяги газу, що проходить через Північний потік-1, пославшись на технічні проблеми.

Раніше Москва призупинила постачання газу до Польщі, Нідерландів та інших країн, які відмовилися слідувати за новою схемою оплати.

Норвегія і Єврокомісія «активізують співпрацю, щоб забезпечити додаткові короткострокові та довгострокові постачання газу з Норвегії», – йдеться в заяві, зробленій після зустрічі глави ЄС з кліматичної політики Франса Тіммерманса і міністра енергетики Норвегії Терьє Осланд, яка відбулася в Брюсселі.

“Існує великий потенціал для збільшення продажів до Європи в 2022 році, що принесе на європейський ринок близько 100 ТВтч додаткової енергії”, – йдеться в заяві, яку також підписала комісар ЄС з енергетики Кадрі Сімсон.