Влада Німеччини хоче націоналізувати “Північний потік-2”

Влада Німеччини розглядає можливість націоналізувати ділянку газогону “Північний потік-2”, що проходить територією країни, пише Spiegel.

Це питання наразі вивчає німецьке міністерство економіки. У разі націоналізації ділянку газогону, що перебуває у внутрішніх водах Німеччини, можна буде відрізати від решти частини та під’єднати її до плавучого регазифікаційного термінала. Ця ділянка вже під’єднана до газотранспортної системи країни, по ній можна буде постачати газ до південної частини Німеччини.

Цей варіант має недоліки, підкреслює журнал: узгодження змін може зайняти багато часу, також існують юридичні складнощі та екологічні ризики. Крім того, влада побоюється, що як крок у відповідь під націоналізацію можуть потрапити німецькі компанії, що перебувають в Росії.

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков відмовився коментувати публікацію за відсутності офіційних заяв та конкретних дій.

Після визнання Росією незалежності самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” влада Німеччини призупинила сертифікацію “Північного потоку-2”.