Нацполіція наклала арешт на будівлю “Росатому”

Національна поліція України наклала арешт на будівлю у центрі Києва площею майже 1 тис. кв. м та вартістю 60 млн грн, власником якої є “Росатом”.

Аби приховати інформацію про власника цього приміщення, до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відповідні відомості не вносилися, а відображалися лише в документах Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна.  Вартість  будівлі становить 60 мільйонів гривень.

Вирішується питання про її передачу в управління  Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Слідчі Головного слідчого управління Нацполіції здійснюють досудове розслідування за фактом фінансування військової агресії російської федерації. Поліцейські встановили, що російський виробник ядерного палива – акціонерне товариство, створене указом президента держави-агресора і безпосередньо підпорядковане корпорації «росатом» держави-агресора, має у власності будівлю, розташовану  на столичному Подолі. Її площа становить майже 1000  квадратних метрів, а вартість – 60 мільйонів гривень.

Крім того, поліцейські з’ясували,  що відомості щодо  права власності на цю будівлю до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно не вносилися, а відображалися лише в документах Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна.

Правоохоронці провели обшук у будівлі та на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва наклали на нерухомість арешт.  Наразі вирішується питання про передачу майна російського акціонерного товариства  в управління  Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Оперативне супроводження у кримінальному провадженні здійснюють   працівники Департаменту забезпечення діяльності, пов’язаної з небезпечними матеріалами, та Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.

Слідчі дії тривають.