Канада дала старт арешту російських активів

У Канаді схвалено законопроєкт, який дозволяє заарештовувати та конфіскувати російські активи.

Документ, поданий до парламенту Канади 7 квітня 2022 року, отримав королівське схвалення, повідомляється на сайті канадського уряду 24 червня.

“У випадку України це означатиме, що Канада зможе конфіскувати наразі заморожені на своїй території російські активи та передати їх Україні. Це перший прецедент закріплення в законодавстві такого механізму після початку війни!”, – прокоментував це рішення у Twitter глава Офісу президента України Андрій Єрмак.

Канада була однією з перших західних країн, які запровадили санкції щодо Росії за її агресію проти України. Уряд Канади ще на початку березня оголосив ембарго на імпорт російської нафти. Загалом Канада наклала санкції на понад тисячу фізичних та юридичних осіб за війну в Україні.

Крім того, наприкінці березня Єврокомісія та уряд Канади повідомили, що в партнерстві з міжнародною правозахисною організацією Global Citizen запускають глобальну кампанію Stand Up For Ukraine зі збору коштів на підтримку людей, які рятуються від російського вторгнення в Україну. Кампанія направлена на мобілізацію урядів, установ, компаній, митців і приватних осіб для збору коштів на підтримку гуманітарних зусиль в Україні та сусідніх країнах.

Конфіскацію активів росіян, які перебувають під санкціями, задля відшкодування збитків, заподіяних Росією у війні проти України, підтримав і голова Європейської Ради Шарль Мішель, хоч і визнавав певні юридичні труднощі з реалізацією цього задуму. Так само можливість вилучення європейськими країнами заморожених активів російського Центробанку та використання їх для відновлення України після війни згадував і верховний представник Європейського Союзу з закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.