Україна запропонувала постачати до Німеччини електрику зі своїх АЕС

Україна запропонувала постачати до Німеччини свою електрику. На думку міністра енергетики України Германа Галущенка, електрика, яку виробляє в Україні атомні електростанції, може допомогти Німеччині впоратися з енергетичною кризою, викликаною різким скороченням поставок російського газу.

Міністр назвав намір Німеччини відмовитися від російських джерел енергії «геракловим завданням», і наголосив, що Київ готовий надати Берліну підтримку.

Галущенко заявив, що незважаючи на війну, українська енергетика продовжує стабільно працювати. Понад 50% електрики в Україні виробляють атомні електростанції, яких у Німеччині майже немає. З 16 березня 2022 року Україна приєдналася до загальноєвропейської енергетичної мережі та може постачати електроенергію на європейський ринок.

Міністр також зазначив, що Україна, особливо її південні регіони, є привабливими з погляду розвитку екологічно чистої енергетики – насамперед сонячної та вітряної. Він висловив сподівання, що тепер, коли Україна набула статусу кандидата в члени Євросоюзу, вона зможе активніше розвивати співпрацю з Європою в цьому напрямку.

В Україні діють чотири атомні електростанції з 15 енергоблоками, їхня загальна потужність понад 13 000 мегават. За кількістю атомних реакторів Україна посідає десяте місце у світі та п’яте у Європі.

Німеччина після аварії на японській АЕС «Фукусіма-1» вирішила відмовитися від атомної енергії як небезпечну. З 19 АЕС, що діяли раніше, залишилося три; всі вони перебувають у процесі виведення з експлуатації. Їх планується вимкнути до кінця 2022 року.