Британська військова розвідка: перестановки генералів, які командують російським наступом, продовжуються

Міністерство оборони Великобританії повідомив, що Україна, ймовірно, “переконфігурує свою оборону сектора Сєвєродонецьк-Лисичанськ”, у міру того, як російські бронетанкові частини продовжують повзуче просування до південного краю забудованої частини цієї зони.

З початку червня російське вище командування “з високим ступенем ймовірності змістило кількох генералів з ключових оперативно-командних посад”, пов’язаних із війною в Україні. Тут вжито вираз highly likely, з якого так часто насміхаються російські пропагандисти; однак серед аналітиків розвідки воно має суворий термінологічний зміст і означає, що ступінь впевненості у цьому висновку вище 90% – і це вище, наприклад, ніж у попередньому пункті (пояснення цього можна знайти в нашій статті, написаній за місяць до війни та присвяченій прогнозам про ній, також про цю термінологію можна прочитати в розсекреченому документі на сайті ЦРУ). Авторитетний військовий аналітик Майкл Кофман також твітив про це кілька годин тому, виходячи з того, що кілька нових імен командувачів увечері згадувалися в повідомленні міністерства оборони Росії.

З описаним високим ступенем впевненості аналітики британської розвідки вважають, що серед зміщених з посади – командувач повітряно-десантних військ генерал-полковник Андрій Сердюков і командувач Південного угруповання військ генерал армії Олександр Дворніков.

Дворніков якийсь час ймовірно виконував обов’язки оперативного командувача всієї угруповання військ.

“Ймовірно” – це нижчий ступінь впевненості, але вищий за 75%. Генерала Дворнікова з квітня називали командувачем армії вторгнення, але примітно, що інформація про це від початку виходила від західних розвідок – Москва про цю його функцію жодного разу офіційно не згадувала.

“Командування південним угрупуванням військ, ймовірно, перейде до генерал-полковника Сергія Суровікіна”, – пише британська розвідка. Суровікін згадувався в цій якості у повідомленні російського міноборони напередодні; раніше він був відомий як командувач Повітряно-космічними силами Росії, про його призначення на нову посаду не повідомлялося, зазначали навіть російські інформагентства.

“Південне угруповання військ продовжує відігравати центральну роль у російському наступі на Донбас. Упродовж понад 30 років кар’єри Суровікіна його переслідували звинувачення в корупції та жорстокості”, – пишуть британські розвідники.