Express: Британія може оголосити війну РФ у разі страти англійських військових

У газеті Express опублікували думку журналіста видання про те, що у разі страти британських військових, засуджених в окупованому Донбасі, Лондон оголосить Росії війну.

Автор публікації стверджує, що Ейден Аслін – один із військових, засуджених до смертної кари – повідомив по телефону своій матері, що британська влада не веде переговорів з так званою ДНР, де було винесено вирок, тому його швидко розстріляють.

У статті висловлюється думка, що прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон може вдатися до крайніх заходів, якщо страта відбудеться. Тоді ситуація в Україні “прийме вкрай небезпечний оборот, з якого, можливо, вже не буде повернення”.

Видання пояснює, що у випадку, якщо страти продовжаться, у Лондона, та й у всього Заходу не залишиться іншого вибору, крім піти «ва-банк» і підняти ставки: «більше зброї, більше санкцій і, можливо, ударний літак, про який просив президент Зеленський».

Британців Ейдена Асліна та Шона Піннера, яким відповідно 28 та 48 років, а також і 21-річного марокканця Саадуна Брагіма Верховний так званий суд днр визнав 9 червня винними у найманстві, спробі насильницького захоплення влади та скоєнні злочину групою осіб.

Усіх троє засуджено до страти.