Великобританія готова надати Україні додатковий кредит $525 млн

Великобританія готова надати Україні додаткові кредитні гарантії у розмірі 429 млн. фунтів ($525 млн.) по лінії Світового банку.

Про це йдеться в заяві канцелярії британського прем’єр-міністра Бориса Джонсона.

«Український уряд побоюється, що до осені у нього закінчаться фінансові ресурси, якщо йому не надати термінової фінансової допомоги. Щоб допомогти впоратися з тиском, Великобританія готова запропонувати чергові $525 млн як гарантії по лінії Світового банку цього року», – йдеться в повідомленні.

У ньому зазначається, що Великобританія надала Україні економічну та гуманітарну допомогу на суму 1,5 млрд фунтів ($ 1,8 млрд), у тому числі кредити за допомогою Світового банку та Європейського банку реконструкції та розвитку на суму до 1,3 млрд фунтів ( $1,5 млрд). Крім того, Лондон надав київській владі військову допомогу у розмірі 1,3 млрд фунтів ($1,5 млрд).

У заяві канцелярії Джонсона, оприлюдненій напередодні саміту країн Групи семи (G7), наголошується, що «будь-який сигнал про втому чи нерішучість Заходу щодо підтримки України буде на руку» РФ.

На зустрічі лідерів G7, яка пройде 26—28 червня в замку Ельмау поряд із містом Гарміш-Партенкірхен (федеральна земля Баварія) на півдні Німеччини, британський прем’єр має намір закликати західних союзників продовжувати чинити тиск на Росію, уточнюється в повідомленні.