Росіяни створили на окупованому Донбасі понад 200 тюрем для українців

Представники загарбницьких адміністрацій РФ у Донецькій та Луганській областях створили більше 200 постійних та тимчасових місць незаконного утримання полонених українських військовослужбовців та цивільних осіб.

Про це повідомила генпрокурор Ірина Венедіктова.

“Представники окупаційних адміністрацій Росії в Донецькій та Луганській областях створили понад 200 постійних і тимчасових місць незаконного утримання полонених українських військовослужбовців та цивільних осіб, у тому числі журналістів і волонтерів”, – повідомила Венедіктова.

За її словами, через ці в’язниці вже пройшло більше 4 тисяч осіб, більшість із яких піддавалися катуванням та нелюдському поводженню.

Говорячи про катівню “Ізоляцію” – місце концентрації тортур та знущань, Венедіктова поінформувала, що цього тижня прокурори Офісу генпрокурора спільно зі слідчими Головного слідчого управління СБУ завершили досудове розслідування щодо екс-керівника цієї незаконної в’язниці у Донецьку Дениса Куликовського, відомого на прізвисько “Палич”.

Генпрокурор зазначила, що Куликовський постане перед судом після ознайомлення з матеріалами, зібраними слідством про організацію ним допитів, зґвалтувань неприродним способом, катувань електричним струмом, імітацій розстрілу, поміщення на кілька годин у дерев’яну труну забиту цвяхами.

Також, за її даними, днями було повідомлено про підозру ще 12 учасникам терористичної організації “ДНР” з числа “оперативних та слідчих працівників” так званого “міністерства державної безпеки”, які на території заводу “Ізоляція” та Донецького апеляційного адміністративного суду з метою примушування потерпілих до надання неправдивих свідчень застосовували до них фізичний вплив та катування струмом.

“Окрім цього, повідомлено про підозру 5 учасникам терористичної організації “ДНР”, які систематично застосовували катування та фізичне насильство до утримуваних у Горлівській виправній колонії №27″, – заявила Венедіктова.

При цьому вона висловила переконання, що після цих фактів неймовірної жорстокості Україна має показати власною практикою правосуддя, що катування не можуть ставати методом ведення війни, який можна виправдати.