Країни G7 допоможуть Україні з обороною

Країни Групи семи (G7) візьмуть на себе зобов’язання щодо безстрокової підтримки України.

Про це йдеться в заяві G7.

24 19

У документі буде зазначено, що країни «сімки» підтримуватимуть Україну «стільки, скільки потрібно».

У повідомленні також наголошується, що “Велика сімка” оголошує, що продовжить надавати “фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку”

Господар зустрічі, канцлер Німеччини Олаф Шольц сказав, що єдність західних лідерів по Україні була чітким посланням G7 президенту Росії Володимиру Путіну.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон закликав Захід продовжувати підтримувати Україну та чесно визнавати можливі наслідки, які ця підтримка може мати для їхніх власних країн.

Президент США Джо Байден закликав до єдності – як у G7, так і в НАТО – перед російським вторгненням, заявивши, що Володимир Путін робить ставку на розкол Заходу, але досягти цього він не зміг.

Джонсон і президент Франції Еммануель Макрон погоджуються з тим, що конфлікт в Україні перебуває в критичній стадії і є “можливість переламати хід війни”.

Країни G7 “поділяють ті самі цілі – перекрити кисень російській військовій машині, дбаючи при цьому про нашу економіку”, – заявив Шарль Мішель, президент Європейської ради.

Великобританія, США, Канада і Японія заборонять імпорт російського золота, щоб підірвати здатність Москви фінансувати війну, і Байден запропонував, щоб інші члени G7 – Франція, Німеччина та Італія – ​​наслідували цей приклад.