У ДНР заявили, що Марокко направило запит на спілкування з полоненим військовослужбовцем

Марокко надіслало запит на спілкування із Саадуном Брагімом – громадянином країни, який воював на боці України та взятим у полон.

Про це повідомили представники проросійських сепаратистів на сході України.

9 червня у контрольованому сепаратистами Донецьку Брагіму та двом британцям Шону Піннеру та Ейдену Асліну винесли смертний вирок. У Росії та на окупованих територіях наполягають, що іноземці, які служили у ЗСУ, були найманцями.

Рішення суду розкритикували західні політики та правозахисники, назвавши його “дипломатичною грою”, спрямованою головним чином проти Британії. Зокрема, Росія вимагає, щоб усі переговори про долю полонених Лондон вів безпосередньо із сепаратистами – і таким чином опосередковано визнав “республіку”. Раніше про реакцію влади Марокко на те, що відбувалося, не повідомлялося.

Смертна кара – предмет торгу? Як можуть використовувати полонених британців

На початку червня Бі-бі-сі вдалося зв’язатися зі знайомою марроканцем. За її словами, вона має документальні підтвердження того, що він воював у лавах ЗСУ як рядовий військовослужбовець. Він вступив на службу ще листопаді, не знаючи, що розпочнеться війна.

Українське командування також підтвердило, що всі троє військовополонених служили в українських збройних силах. У такому разі юридично їх не можна вважати найманцями.

Джерело: ВВС