США завтра оголосять про розміщення нових контингентів армії, флоту та ВПС у Європі – Салліван

США готуються оголосити про довгострокове розміщення військових контингентів у кількох країнах Європи, заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван.

“Завтра будуть конкретні оголошення щодо сухопутних, військово-морських і військово-повітряних сил, що розміщуються на довгостроковій основі”, – сказав він.

Основна частина сил буде розміщена на Балканах, у країнах Балтії та на східних кордонах Росії, додав Салліван під час брифінгу для журналістів на борту літака президента США Джо Байдена, який прямує до Мадриду на саміт НАТО.

За словами радника, альянс візьме на себе історичний набір зобов’язань щодо розміщення сил. Контингенти залишаться на місцях і після завершення війни в Україні.

При цьому він зазначив, що США нарощують сили в Європі не так через дії Росії, як через “довгострокові зміни у стратегічних реаліях”.

Зокрема, буде оголошено про базування двох додаткових есмінців ВМС США на базі в південній Іспанії.

Також Салліван порушив питання про виплату членами альянсу належних двох відсотків від своїх ВВП на підтримку цих військ. Для Вашингтона це болюче питання – змусити європейські країни платити за оборону Європи намагався ще президент Дональд Трамп у 2018 році, викликавши запеклий вогонь критики на свою адресу.