Президент України закликає позбавити росію права голосу в Генеральній асамблеї

Президент Володимир Зеленський заявив, що ракетний удар російських окупантів по торгово-розважальному центру в Кременчуці має бути визнаний терористичним актом.

Про це він заявив під час засідання Ради Безпеки ООН.

Він нагадав про нещодавні події в Україні та удари російських ракет по українських містах, про удар по ТРЦ в Кременчуці.

“Я пропоную, щоб було зроблено заяву, щоб було прийнято рішення, що це терористичний акт. І щоб можна було розслідувати незалежно всю необхідну інформацію, і щоб справді було перевірено, чи це була атака із території Росії”, – наголосив Зеленський.

“Якби в якісь іншій частині світу якась інша організація діяла б так, як діє зараза Росія, якби вбивали мирних людей, це, звісно, визнали б як тероризм. Такі організації стають ворогами людства і такі дії караються. А якщо це здійснює держава, то вона теж не може залишатися безкарною. Це щоденні терористичні акти, які здійснюються без вихідних”, – зазначив Зеленський.

Президент України також закликав позбавити РФ права голосу в Генеральній асамблеї.

“І за хартією ООН – це обов’язок підтримувати мир на міжнародній арені. Країни-члени, які порушують ці принципи, можуть бути виключені з Генасамблеї та Ради безпеки ООН. Хоча Росія порушує ці фундаментальні принципи, її досі не притягнули до відповідальності на належному рівні. Росія залишається членом ООН і має місце постійного члена в Радбезі, яке РФ займає лише через недалекоглядність політиків в кінці Холодної війни”, – сказав він.

Він наголосив, що Росія не має права брати участь у голосуваннях, що стосуються України.

“Закликаю вас позбавити Росію права голосу в Генеральній асамблеї. Це несправедливо. Росія не має права залишатися в Раді безпеки. Якщо ми будемо послідовними та виявлятимемо належну політичну волю, то це єдиний можливий спосіб, завдяки якому хартія ООН може працювати та завдяки якому зможе зберігатися повага”, – наголосив Зеленський.

Окрім того, Зеленський вважає за необхідне ухвалити на рівні ООН визначення держави-терориста.

“На жаль, на сьогодні ООН не має юридичних обгрунтувань, що таке терористична держава, але, так чи інакше, потрібно забезпечити цей статус юридично на рівні ООН і карати будь-які держави-терористи”, – зазначив він.