Великобританія дасть Україні системи ППО та дрони на ще мільярд фунтів

Великобританія надасть Україні ще мільярд фунтів стерлінгів (1,2 мільярда доларів) військової допомоги, яка включатиме системи протиповітряної оборони (ППО), безпілотні літальні апарати (БПЛА), обладнання для радіоелектронної боротьби та тисячі одиниць спорядження для українських солдатів.

Про це в ніч на четвер, 30 червня, повідомило агентство Reuters із посиланням на заяву британського уряду.

“Британська зброя, обладнання та підготовка трансформують оборону України проти цього нападу. І ми продовжимо твердо стояти за українським народом, щоби забезпечити поразку Путіна в Україні”, – сказав прем’єр-міністр Борис Джонсон.

В Офісі британського прем’єра назвали нову допомогу “першим кроком до того, щоб Україна могла перейти в наступ проти російських сухопутних військ для відновлення суверенітету”, пише агенція Bloomberg. За даними видання, про збільшення військового фінансування майже вдвічі Джонсон оголосить на саміті Організації Північноатлантичного договору (НАТО) в Мадриді у четвер.

У такий спосіб, загальна сума військової допомоги Лондона Києву від початку повномасштабного вторгнення РФ сягне 2,3 мільярда фунтів стерлінгів (2,8 мільярда доларів). А разом з гуманітарною та економічною допомогою – 3,8 мільярда фунтів (4,6 мільярда доларів). Як стверджують у британському уряді, це найбільша допомога серед усіх країн, за винятком США.