Суд заарештував корпоративні права мережі магазинів Brocard

Суд заарештував корпоративні права мережі магазинів Brocard

Росіянка володіла в Україні мережею магазинів BrocardСуд заарештував корпоративні права мережі магазинів Brocard
Кінцевим бенефіціаром була росіянка Тетяна Володіна, котра незадовго до арешту намагалася продати корпоративні права.
Подільський районний суд Києва наклав арешт на 100% корпоративних прав ТОВ Брокард-Україна, що належать кіпрській компанії Інденон Холдинг Лімітед, а через неї – росіянці Тетяні Володіній, власниці російської мережі Л’Етуаль. Про це стало відомо із судових документів після того, як до реєстру відкрили публічний доступ

Арешт був накладений у рамках кримінального провадження про присвоєння майна (ч. 5 ст. 191 КК) та фінансування агресії проти України (ч. 2 ст. 110-2 КК).

Суд заборонив Володіній та її представникам відчужувати корпоративні права на Брокард-Україна, але на початку червня Brocard розіслав партнерам повідомлення про зміну власника – компанію продали парфумерному холдингу Philippe Benacin Holding (як пізніше з’ясувалося – без дозволу Антимонопольного комітету).

Після цього адвокати Брокард-Україна попросили суд скасувати арешт майна з огляду на те, що кінцевим бенефіціарним власником компанії став громадянин Франції Філіп Бенасін.

Суд задовольнив клопотання Брокард-Україна, але частково. Арешт залишається чинним, як і заборона вчиняти будь-які дії, пов’язані з проведенням державної реєстрації права власності на корпоративні права компанії. Водночас їй дозволили поміняти директора та місцезнаходження юридичної особи.

Станом на 1 січня мережа Brocard налічувала близько 100 магазинів у 26 містах України. Штат компанії складав 1808 осіб.

1 квітня Верховна Рада схвалила закон, який передбачає націоналізацію майна громадян росії.

3 березня Верховна Рада ухвалила закон про націоналізацію активів російських компаній, юридичних та фізичних осіб.