ЄС спрямував Україні €1 млрд макрофінансової допомоги

Європейський Союз спрямував Україні 1 млрд євро макрофінансової допомоги, першу його частину 500 млн євро вже зараховано на рахунок Національного банку.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Європейський Союз спрямував Україні 1 млрд євро виняткової макрофінансової допомоги. Перший транш у 500 млн євро вже зарахований на рахунок НБУ. Надходження другого траншу очікуємо завтра”, – написав він.

Прем’єр зазначив, що ці 1 млрд євро – це частина великого пакету підтримки України у подоланні фінансових наслідків війни на загальну суму 9 млрд євро, ці кошти допоможуть у фінансуванні першочергових бюджетних потреб.

Він повідомив, що Україна очікує надходження другого траншу виключної макрофінансової допомоги від Європейського Союзу в сумі EUR500 млн 2 серпня

Він висловив подяку ЄС за такий внесок та назвав його вагомою інвестицією у загальну економічно-фінансову стабільність та безпечне майбутнє.

Нагадаємо, Рада ЄС схвалила черговий пакет військової допомоги Україні на 500 млн євро. Загальна сума такої підтримки Брюсселя досягла 2,5 млрд євро.