ЄС заповнює газові сховища із випередженням графіку

Європейські країни заповнюють газові сховища із випередженням графіку, проте коштує це вже понад 50 млрд євро, пише Reuters.

Там посилаються на дані Gas Infrastructure Europe (GIE), оприлюдненими в четвер, згідно із якими сховища газу в Європі були заповнені на 70,54%, що вже перевищує середній показник за 5 років. Загалом ЄС має на меті до 1 листопада заповнити сховища на 80%. Німеччина поставила собі ще амбітнішу мету – заповнити ПГС на 95% до листопада.

Агентство нагадує, що уряди європейських країн були стурбовані тим, що скорочення поставок Росією “Північним потоком-1” до Німеччини суттєво ускладнить процес створення газових запасів на зиму.

Але натомість “їм вдалося стабільно нарощувати сховища газу, стримуючи попит, переходячи з газу на вугілля для деяких електростанцій і, збільшуючи імпорт скрапленого природного газу (СПГ)”.

За оцінками експертів, загальна сума витрат на заповнення газових сховищ до зими цього року перевищить рекордні 55 млрд євро.

Аналітики також очікують, що витрати на заповнення сховищ можуть бути перекладені на споживачів через підвищення рахунків за електроенергію або через оподаткування.