З чорноморських портів вранці вийшли три судна з українською кукурудзою

З чорноморських портів вранці вийшов караван трьох суден з українською кукурудзою, яка прямує до Туреччини, Ірландії та Великої Британії. Про це повідомив у телеграм заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

“На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка направляється до Туреччині, Великої Британії та Ірландії. Сьогоднішнім караваном поновлено судноплавство з порту “Чорноморськ”, – повідомив він.

Він висловив сподівання, що безпекові гарантії ООН та Туреччини працюватимуть і надалі, що дозволить портам обробляти понад 100 суден на місяць.

“Хоча “зерновий коридор” уже запрацював на вихід, нашою ціллю є повноцінна робота портів в обидва напрямки. Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження і перший захід очікується вже завтра”, – відзначив Найєм.

За його словами, метою зараз є вивіз понад 3 млн тон української агропродукції щомісяця з портів Одеси, Чорноморська та Південного. Це довзолить пошвидше вивезти 20 млн тон минулорічного врожаю і покращити продовольчу ситуацію у світі.