МЗС РФ повідомляє про висилку 14 болгарських дипломатів

Оголошення персонами нон грата співробітників консульств стало відповіддю на рішення болгарської сторони оголосити небажаними особами 70 співробітників російської дипмісії.
МЗС РФ оголосило персонами нон грата 14 болгарських дипломатів.

Про це йдеться у повідомленні відомства, пише Європейська правда.
“5 серпня надзвичайного та повноважного посла Болгарії в Російській Федерації було запрошено до МЗС Росії, де йому було вручено ноту міністерства про оголошення persona nоn grata та неприйнятними 14 співробітників диппредставництва і консульських установ Болгарії в Росії”, – йдеться в повідомленні.

Цей захід став відповіддю на рішення болгарської сторони оголосити небажаними особами 70 співробітників російської дипмісії, ввести квоти на чисельність дипломатичного та адміністративно-технічного персоналу Росії в Болгарії, а також закрити Генеральне консульство Російської Федерації у місті Русі.

“Вважаємо, що подібні дії не тільки завдають істотної шкоди традиційним зв’язкам між нашими країнами, обмежують права співвітчизників, які втратили доступ до консульського обслуговування, а й свідчать про подальшу деградацію колективного Заходу, готового жертвувати інтересами партнерів, щоб нашкодити Росії”, – заявили в МЗС РФ.
Дипломатична напруженість між Болгарією та Росією загострилася після того, як уряд у Софії ухвалив рішення про висилання 70 співробітників російської дипмісії.