Війна в Україні забере у світової економіки не менше $1 трлн – Economist

Лише цього року через російську агресію проти України світова економіка втратить 1 трильйон доларів, підрахували експерти The Economist Intelligence Unit.

У попередньому прогнозі, оприлюдненому за кілька днів до початку російського вторгнення, експерти Economist передбачали зростання світового ВВП на 3,9%.

Новий прогноз, який враховує наслідки війни в Україні та передбачає, що вона триватиме щонайменше до кінця цього року, є на понад один відсотковий пункт гіршим, – тепер в Economist очікують лише 2,8% зростання глобальної економіки. Якщо порахувати це в абсолютних цифрах, то це означає, що світ не дорахується близько 1 трлн доларів.

Новий прогноз передбачає, що бойові дії триватимуть принаймні до кінця року. Як наслідок, прогноз глобального зростання погіршили на 1,1 відсоткового пункту до 2,8% у річному вимірі. Іншими словами, війна зменшила цьогорічний прогноз світового ВВП на 1 трильйон доларів.

В Economist також очікують, що із країн G20 найбільше втратить Росія, ВВП якої скоротиться на 10%.

Раніше свої прогнози у гірший бік переглянули й інші поважні аналітичні структури. Наприклад, МВФ знизив свій прогноз також на понад відсоток – до 3,2%.