Голова Amnesty International в Україні звільнилася

Очільниця офісу Amnesty International в Україні Оксана Покальчук написала про те, що залишає роботу в організації.

“Я звільняюсь з Amnesty International в Україні. Це – ще одна втрата, яку мені принесла війна”, – написала вона у Facebook.

“Улюблена робота, 7 років життя, плани на майбутнє, а останні 5 місяців – ще і рятівний круг у вигляді правозахисної роботи на благо рідної країни під час війни. Все розбилося об стіну бюрократії та глухого мовного бар’єра, – пояснила вона. – Справа не в англійській, а в тому, що якщо ти не живеш у країні, в яку вдерлися окупанти та рвуть її на шматки, тобі, напевно, не зрозуміти, що ж тут такого – засудити армію захисників. І немає слів у жодній мові, які здатні це донести до того, хто не відчув цього болю”.

Напередодні правозахисна організація Amnesty International оприлюднила звіт, в якому стверджує, що українські військові, намагаючись відбити російське вторгнення, наражають на небезпеку цивільне населення, бо створюють бази та розміщують озброєння в житлових районах, у тому числі школах і лікарнях. Згодом з’ясувалося, що український офіс АІ не брав участі у підготовці звіту.

В офісі президента України назвали цей звіт “дивним” і таким, що схожий на частину російської “кампанії дезінформації та пропаганди”.

В самій АІ твердять, що будували свої висновки на свідченнях і доказах.