Постпред США при ООН: 40 млн осіб зіткнуться з нестачею продовольства

За словами Лінди Томас-Грінфілд, найбільше від наслідків російського вторгнення в Україну можуть постраждати країни Африки на південь від Сахари.

Постійний представник США при ООН Лінда Томас-Грінфілд  заявила, що вторгнення Росії в Україну призведе до того, що 40 мільйонів людей зіткнуться з нестачею продовольства і найбільше постраждають країни Африки на південь від Сахари.

На нещодавньому саміті G7 Сполучені Штати зобов’язалися виділити 4,5 млрд. доларів на забезпечення продовольчої безпеки в усьому світі, причому 2,76 млрд. доларів вже було виділено на сьогоднішній день.

Крім того, США планують виділити 150 млн доларів на гуманітарну допомогу Африці і цей захід має бути схвалений Конгресом, додала Томас-Грінфілд.

Уряди більшості африканських країн не хочуть приймати ту чи іншу сторону в європейському конфлікті та відмовляються приєднатися до західних санкцій щодо Росії або виступити із засудженням дій Кремля.

Лінда Томас-Грінфілд зазначила, що африканці «не хочуть, щоб на них чинили тиск з метою вибору сторони» у нинішньому повторенні «холодної війни», проте країни Африки «мають знати факти».

Хоча енергетика, зміна клімату, пандемія та збройні конфлікти є основними причинами глобальних проблем із постачанням продовольства, Томас-Грінфілд зазначила, що «найпідступнішою причиною голоду» є «його використання як військовий інструмент».

«Росія систематично захоплює деякі з найродючіших сільськогосподарських угідь України, знищуючи ґрунт мінами та бомбами, – сказала Томас-Грінфілд. – Незалежно від того, як ви ставитеся до Росії, у нас є спільна зацікавленість у пом’якшенні впливу війни в Україні на продовольчу безпеку».

Президент Франції Еммануель Макрон використав аналогічне формулювання минулого тижня, коли під час візиту до Камеруну назвав глобальну продовольчу кризу однією з знарядь війни Росії.

Москва заперечує свою відповідальність за продовольчу кризу та звинувачує західні санкції у уповільненні темпів експорту продуктів харчування та добрив.

Томас-Грінфілд спростувала це твердження, натомість припустивши, що Росія навмисно зробила кроки щодо порушення глобальних ланцюжків поставок продовольства, звинувачуючи при цьому Захід.