Ердоган готує зустріч Зеленського з путіним

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган готує зустріч для президента України Володимира Зеленського з російським терористом володимиром путіним.

Про це Ердоган заявив турецьким ЗМІ після повернення з росії, де він мав зустріч з путіним. Турецький лідер також наголосив, що у війні не буде переможця.

За словами Ердогана, його попередні контакти з президентом держави-агресора росії “знайшли позитивне відображення на Кавказі, в Сирії та Україні.

“Ініціатива щодо експорту українського зерна через Чорне море є останнім глобальним прикладом цього. Наразі важливо реалізувати план здоровим чином та трансформувати позитивну атмосферу у конкретні кроки до повернення до переговорів у Стамбулі”, – заявив турецький президент.

Він вважає, що Україна має сідати за стіл переговорів з агресором, тому що переможця у розв’язаній росією агресивній війні, на його думку, не буде. Також Ердоган вкотре запропонував путіну особисто зустрітися із Зеленським – на території Туреччини.

“Я з самого початку наголошував, що у війні в Україні не буде переможця. Попри труднощі, я також зберігаю свою тверду віру в те, що криза буде вирішена за столом переговорів. Я ще раз нагадав пану Путіну, що ми можемо організувати в себе його зустріч з паном Зеленським. Ми продовжимо. Я благаю Бога, щоб наші зустрічі в Сочі були корисними для нашого регіону, особливо для Туреччини та Росії”, – заявив Ердоган турецьким журналістам.

Нагадаємо, вчора, 5 серпня, у Сочі відбулися переговори путіна й Ердогана. Вони обговорювали російський газ, українське зерно та безпеку в регіоні.

Також Ердоган і путін торкнулися війни в Україні та Сирії, питань військово-технічного співробітництва, розширення торговельно-економічних зв’язків, спільних стратегічних проєктів у сфері енергетики.