У МВФ прогнозують світовий економічний спад

Глобальна економіка сьогодні знаходиться у “справді скрутному становищі”. Про це заявив перший заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон, виступаючи на сесії Національної асоціації економіки бізнесу, передає Financial Times.

За його словами, світовим політикам необхідно вживати термінові заходи у відповідь на уповільнення темпів економічного зростання, а також загрози, які створюються коливаннями фінансових і сировинних ринків. Різке скорочення глобальних потоків капіталу та торгівлі, за словами Ліптона, “непокоїть”.

Ці побоювання знаходять своє підтвердження в статистичних даних Китаю, опублікованих напередодні. За даними китайської влади, обсяг експорту країни в лютому поточного року впав на 25,4% після січневого зниження на 11,2%. Це найзначніше скорочення, починаючи з 2009 року.

Девід Ліптон зазначив, що світова економіка підійшла до точки, коли новий спад може стати реальністю, якщо держави не приймуть заходи для стимулювання попиту.

МВФ і раніше заявляв про те, що видно сигнали для подальшого ослаблення глобальної економіки. У квітні фонд може знизити прогноз зростання світового ВВП на 2016 рік, який в даний момент становить 3,4%.

За даними вітчизняного міністерства економіки, зростання ВВП в Україні в першому півріччі не очікується.

Як повідомлялося, МВФ визнав юань міжнародною резервною валютою.

Крім того, питання фінансової допомоги Україні у фонді мають намір розглянути після врегулювання ситуації з урядом и коаліцією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.