Німеччина вимагає в Росії негайного звільнення Надії Савченко

Німеччина закликає Росію негайно звільнити українську льотчицю, народного депутата Надію Савченко з-під варти.

Про це йдеться в заяві спеціального Уповноваженого федерального уряду Німеччини з питань головування в ОБСЄ, координатора міжгромадського співробітництва з Росією, Центральною Азією та країнами Східного партнерства Гернота Ерлера, яку оприлюднено на сайті зовнішньополітичного відомства ФРН.

«Я стежу за новинами про стан здоров`я Надії Савченко з великою тривогою. Проти неї ведеться процес, що суперечить принципам правової держави. Будучи членом Ради Європи і державою-учасницею ОБСЄ, Росія повинна виконувати свої зобов`язання з дотримання прав людини і несе відповідальність за здоров`я й самопочуття ув`язнених. Я наполегливо закликаю відповідальних осіб у Росії негайно звільнити пані Савченко з-під варти», – заявив Ерлер.

За його словами, звільнення Надії Савченко стало б позитивним сигналом у відносинах між Росією та Україною, дуже необхідним нам у пошуку політичного розв`язання конфлікту в Україні й навколо неї, а також для реалізації Мінських угод.

Нагадаємо, російський суд вирішив оголосити вирок Савченко 21-22 березня.

Надія Савченко заявила, що продовжить сухе голодування, бо вона вимагала від російського «правосуддя» оголосити вирок протягом семи днів.

 

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.