Євродепутати вимагають від Росії негайно звільнити Савченко

Депутати Європейського парламенту виступили із заявою з вимогою негайного і безумовного звільнення української льотчиці Надії Савченко.

Про це повідомили сьогодні у Європарламенті, передає “Уніан”.

Заяву підписали голова Комітету ЄП у закордонних справах Ельмар Брок, голова делегації ЄП в міжпарламентському Комітеті асоціації Україна-ЄС Андрій Пленкович, доповідач з українського питання в ЄП Яцек Саріуш-Вольський.

“Ми глибоко стурбовані погіршенням стану здоров`я Савченко, яка проводить сухе голодування на знак протесту проти несправедливості. Ми засуджуємо той факт, що її колег, членів українського парламенту, зупинили в аеропорту в Москві і відпустили лише після того, як відлетів літак, який прямував до російського Донецька. Це – цинічний спосіб відбирання у Надії підтримки під час її останнього слова”, – йдеться у заяві.

Євродепутати рішуче засудили чисельні порушення законів у РФ, які призвели до викрадення Савченко і майже дворічного незаконного утримання під вартою, враховуючи, що РФ не має жодних правових підстав або повноважень її затримувати або висувати проти неї звинувачення.

“Тому ми закликаємо до її негайного і беззастережного звільнення. Нагадаємо, що РФ має в руках практичне вирішення, щоб покласти край цій нестерпній ситуації щодо обміну Надії. Цей механізм передбачений у Мінських домовленостях, згідно з якими РФ зобов`язана забезпечити обмін всіх заручників і незаконно утримуваних осіб, пов`язаних з конфліктом на сході України”, – заявили підписанти.

Нагадаємо, 9 березня російський суд вирішив оголосити вирок Савченко 21-22 березня.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.